ÖVRIGT / Mattor / Filtar 5806051
*
nr 580 6051
Filtar
2 st, funkis, en ljusbrun, en lila
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:30:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 09:54:54
1
100 kr
27/4 13:13:40
2
250 kr
27/4 15:06:46
3
200 kr
27/4 15:07:17
3
300 kr
27/4 16:57:49
2
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: en lila en ljusbrun filtar funkis mattor
-
4201 Matta
Afghan Gobi, 149x189 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:04
-
4203 Matta
Afghan Gobi, 199x288 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:24
-
4202 Matta
Afghan Gobi, 203x297 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:17
-
4199 Matta
Gabeh Golsang, 267x359 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:57
-
4286 Matta
Kayseri, "tree of life", silke, 40x63 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:21
-
4207 Matta
Kelim Afghan, 83x287 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:47
*
Filtar
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6051
Filtar
2 st, funkis, en ljusbrun, en lila
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 09:54:54 | 1 | 100 kr |
27/4 13:13:40 | 2 | 250 kr |
27/4 15:06:46 | 3 | 200 kr |
27/4 15:07:17 | 3 | 300 kr |
27/4 16:57:49 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod pÃ¥ 1920-talet parallellt med den mer överdÃ¥diga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: en lila en ljusbrun filtar funkis mattor
-
4201 Matta
Afghan Gobi, 149x189 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:04 -
4203 Matta
Afghan Gobi, 199x288 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:24 -
4202 Matta
Afghan Gobi, 203x297 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:17
-
4199 Matta
Gabeh Golsang, 267x359 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:57 -
4286 Matta
Kayseri, "tree of life", silke, 40x63 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:21 -
4207 Matta
Kelim Afghan, 83x287 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:47